Leasing samochodowy: rozwiązanie zasługujące na uwagę

Własne auto to ogromna wygoda i niezależność. Poruszając się swoim samochodem, nie jesteśmy uzależnieni od komunikacji publicznej. Niestety, nie każdego stać na to, aby kupić samochód za gotówkę. Zaciągnięcie kredytu z banku to z kolei rozbudowana procedura, która pochłania niemało czasu. Tym, na co warto postawić okazuje się być leasing na samochód. Wiele osób zapyta jednak w tym miejscu na czym on tak naprawdę polega.

Co warto wiedzieć?

Podstawową kwestią, którą trzeba wyjaśnić, jeśli chodzi o leasing samochodowy, jest zagadnienie własności pojazdu. Otóż w przypadku leasingu samochodowego właścicielem jest leasingodawca, czyli firma, z którą zdecydowaliśmy się podpisać umowę leasingową. Leasingobiorca jest jedynie użytkownikiem pojazdu niezależnie od tego, na jak długo zawarta zostaje umowa.

Mówiąc o leasingu, warto również wspomnieć o tym, jakie możliwości ma leasingobiorca po jego zakończeniu. Przede wszystkim może zakończyć współpracę z firmą leasingową. Wielu leasingobiorców decyduje się jednak na wykupienie samochodu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że kwota, którą trzeba wpłacić jest na ogół zdecydowanie poniżej wartości rynkowej. W efekcie można zaoszczędzić naprawdę sporą kwotę pieniędzy.

Leasing samochodowy: rozwiązanie zasługujące na uwagę

Jeśli chodzi o koszty utrzymania auta leasingowego, to wszystko uzależnione jest od tego, jaką umowę zdecydujemy się podpisać z leasingodawcą. Na ogół przyjmuje się tak, że ubezpieczenie OC i koszty napraw spoczywają na leasingodawcy. Niektórzy leasingodawcy dopuszczają jednak podpisanie z klientem innej umowy.

Niewątpliwym atutem leasingu jest niezwykle prosta umowa, którą podpisuje się z leasingodawcą

To właśnie dlatego leasing jest dla wielu osób lepszym rozwiązaniem niż zakup samochodu za pieniądze pochodzące z kredytu bankowego. W przypadku kredytu przedstawić trzeba szereg dokumentów, a od złożenia wniosku do decyzji kredytowej może upłynąć naprawdę długi czas.

Leasing samochodowy to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą mieć własne auto. Warto pamiętać, że jest to rozwiązanie dostępne zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *